Double-double Jokiča nestačilo, Miami zasiahlo Denver v závere

Bam Adebayo z Miami je vo výskoku bránený Aaronom Gordonom z Denveru.
Bam Adebayo z Miami je vo výskoku bránený Aaronom Gordonom z Denveru.Profimedia
Basketbalisti Miami zvíťazili v druhom zápase finálovej série NBA nad Denverom 111:108 a vyrovnali stav série na 1:1.

Denver Nuggets - Miami Heat 108:111

/stav série 1:1/

V drese Heat nazbieral Gabe Vincent 23 bodov, Jimmy Butler a Bam Adebayo zhodne 21 bodov. V drese Nuggets zažiaril Srb Nikola Jokič. Jeho double-double (41 bodov a 11 doskokov) ani najväčšia minutáž na palubovke (41:53 minúty) na triumf nestačili.

Denver prehral po prvý raz v play-off na domácej palubovke. Zápas sa pre neho od úvodu nevyvíjal lepšie, už v úvodných minútach prehrával 10:21, ale do konca štvrtiny stiahol manko na tri body. Následne prevzal vedenie a v jednej chvíli mal k dispozícii 15 bodov.

Hostia sa však dotiahli a o svojom triumfe rozhodli vo štvrtej štvrtine, v ktorej zvíťazili 36:25. Rozhodnutie prišlo z ruky Butlera, ktorý dve minúty a dvanásť sekúnd pred koncom košom za dva body odrovnal nádeje súpera.

Tretí duel série je na programe v noci zo stredy na štvrtok (02:30) na pôde Miami.