Lakers ukončili negatívnu sériu proti rivalovi, Boston obranu súpera nešetril

LeBron James bol jedným z hrdinov pri triumfe nad mestským rivalom.
LeBron James bol jedným z hrdinov pri triumfe nad mestským rivalom.Profimedia
Basketbalisti Los Angeles Lakers zdolali v noci na štvrtok v zámorskej NBA mestského rivala Los Angeles Clippers 130:125 po predĺžení a zastavili sériu prehier vo vzájomných dueloch.

LA Lakers - LA Clippers 130:125 pp

Lakers predtým nezvíťazili nad Clippers na domácej palubovke od decembra 2016 a prehrali s nimi 11 zápasov v rade. Domácich potiahol LeBron James, zaznamenal 35 bodov a 11 doskokov. Austin Reaves si pripísal sedem z 15 bodov v predĺžení. D'Angelo Russell a Anthony Davis nastrieľali po 27 bodov.

Boston - Indiana 155:104

Bez prehry putuje súťažou Boston, Indianu zdolal na svojej palubovke 155:104. V drese Celtics nazbieral Jayson Tatum 30 bodov a pridal 12 doskokov. Napriek vysokému skóre žiaden ďalší hráč nenastrieľal viac ako 18 bodov či nezaznamenal double-double.

Miami - Brooklyn 105:109

V katastrofálnom štarte do ročníka pokračuje minulosezónny finalista z Miami. Hráči Heat si neudržali 15-bodové vedenie z tretej štvrtiny, podľahli Brookylnu a spadli na dno Východnej konferencie, zatiaľ čo Nets poskočili na piatu priečku. Domácim na triumf nestačilo ani 30 bodov Tylera Herra a 21 od Bama Adebaya

Detroit - Portland 101:110

Toronto - Milwaukee 130:111

Atlanta - Washington 130:121

NY Knicks - Cleveland 89:95

Oklahoma - New Orleans 106:110

Houston - Charlotte 128:119

Minnesota - Denver 110:89

Dallas - Chicago 114:105