Boston nedal šancu Buffalu, hetrik Boldyho prispel k porážke Fehérváryho Washingtonu

DeBrusk (v strede) sa teší zo svojho gólu.
DeBrusk (v strede) sa teší zo svojho gólu.Profimedia
Hokejisti Bostonu vyhrali v nedeľu večer proti Buffalu hladko 7:0. Minnesota sa tešilo v súboji s Washingtonom.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)

Kanadský center a kapitán hostí Patrice Bergeron otvoril skóre už v pätnástej sekunde stretnutia. V prvej tretine sa k nemu pridali ešte Hathaway s DeBruskom, počas druhej obranca Lindholm. Čech Pastrňák vsietil svoj 48. gól sezóny, lepší je iba McDavid. Všetko zavŕšil McAvoy. DeBrusk ukončili duel so štyrmi bodmi (1+3). Brankár Swayman udržal čisté konto, predviedol 26 zákrokov.

Boston potvrdil pozíciu najlepšieho tímu NHL, pretože nazbieral už 111 bodov a mieri za ziskom ocenenia pre najlepší tím základnej časti. Buffalo znova stratilo v boji o play-off. Zároveň prehralo piaty z posledných šiestich stretnutí.

Minnesota Wild - Washington Capitals 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Hokejisti Washingtonu v zostave so slovenským obrancom Martinom Fehérvárym prehrali v nedeľnom dueli NHL na ľade Minnesoty. Hetrik dosiahol v domácom drese Matt Boldy, dva góly hostí dal Alexander Ovečkin a pridal aj asistenciu. Fehérváry odohral 21:11 minúty a mal dva mínusové body.