Cádiz porazil Malorku a opúšťa pásmo zostupu, Barcelona a kluby zo Sevilly víťazne

Hráči Cádizu oslavovali s fanúšikmi.
Hráči Cádizu oslavovali s fanúšikmi.Profimedia
Futbalisti Cádizu zvíťazili v zápase 19. kola španielskej La Ligy proti Malorke 2:0. Líder z Barcelony pokoril najtesnejším rozdielom Gironu a Sevilla zdolala posledné Elche rozdielom triedy. Uspel aj jej mestský rival Betis.

Cádiz CF - RCD Malorka 2:0 (2:0)

Góly: 10. Bongonda, 38. Álex (pen.)

Domáci rozhodli o osude duelu v prvom polčase a v tabuľke sa dostali zo zostupového pásma na 15. miesto. Hosťom patrí 10. priečka.

Girona - FC Barcelona 0:1 (0:0)

Gól: 61. Pedri

Katalánsky veľkoklub musel na ihrisku Girony o tri body tvrdo bojovať, napokon však hráči môžu odísť domov spokojní. V 61. minúte bol v správny čas na správnom mieste Pedri a odrazenú loptu poslal z pokutového územia tesne nad zemou k pravej žrdi. Viac gólov už nepadlo, záver duelu sa však niesol v nervóznom duchu a tréner domácich Michel videl za protesty červenú kartu.

FC Sevilla - FC Elche 3:0 (3:0)

Góly: 29. a 45.+3 En Nesyri, 43. Acuna, ČK: 41. Bigas (Elche)

Sevilla aj vďaka dvom presným zásahom marockého útočníka Youssefa En-Neysiriho zdolala Elche trojgólovým rozdielom. Posledný tím tabuľky ešte v tejto sezóne neokúsil pocit výhry, na konte má iba šesť bodov za remízy.

Getafe - Betis 0:1 (0:0)

Gól: 86. Iglesias