Rozlúčka na domácej pôde. Peter Sagan by nemal nechýbať na Okolo Slovenska

Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Rozlúčka na domácej pôde. Peter Sagan by nemal nechýbať na Okolo Slovenska

Peter Sagan sa, pravdepodobne, s profesionálnou kariérou rozlúči aj so slovenskými fanúšikmi na domácich cestách.
Peter Sagan sa, pravdepodobne, s profesionálnou kariérou rozlúči aj so slovenskými fanúšikmi na domácich cestách.TASR
Peter Sagan (34) figuruje v oficiálnej prihláške slovenského cyklistického tímu Pierre Baguette cycling na najvýznamnejšie domáce preteky Okolo Slovenska. Trojnásobný majster sveta sa tak môže rozlúčiť s pretekárskou kariérou aj pred slovenskými fanúšikmi.

V poradí 68. edícia Medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska odštartuje v stredu 26. júna tímovou časovkou v Dunajskej Strede a vyvrcholí o štyri dni neskôr vo Vysokých Tatrách. Na slovenské cesty opäť zavíta nabitá konkurencia vrátane troch UCI World tímov a po štvrtkovom oznámení by mal aj Sagan. Celky však môžu zmeniť konečné nominácie aj pár dní pred štartom pretekov.

Sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže na Tour de France vlani oficiálne ukončil kariéru v cestnej cyklistike a mal sa venovať len horskej. Prišla však ponuka podporiť slovenský tím a využil ju. Saganov nástup do prebiehajúcej sezóny sťažila operácia srdca. Komplikácie prišli vo februári na pretekoch v horskej cyklistike v španielskej Chelve. Pod kožu mu implantovali senzor tepu, ktorý má monitorovať jeho stav.

Musel tak vynechať dva štarty na ceste v Slovinsku i viaceré na horských bicykloch. Začiatkom mája však už pretekal v drese Pierre Baguette na Okolo Maďarska. Na horskom bicykli sa chcel predstaviť aj na OH v Paríži, no kvalifikačné body už nenazbiera.