Demolácia pri Žitave, Zlaté Moravce nedali šancu Žiline

ViOn bol po celé stretnutie aktívnejším tímom.
ViOn bol po celé stretnutie aktívnejším tímom. Profimedia
Futbalisti Zlatých Moraviec nedali v piatkovom dueli 16. kola Fortuna ligy mladému tímu zo Žiliny najmenšiu šancu a zdolali ho hladko 4:0.

Mladíci spod Dubňa začali prvé minúty lepšie, ale energia im dlho nevydržala. V druhej desaťminútovke zobrali taktovku duelu do rúk Zlatomoravčania. Ako varovanie nastrelil brvno Toml, potom sa ale Žilina rozsypala za tri minúty.

Súboj Kristiána Bariho so Stephanom Almeidom prešetroval systém VAR, pískala sa penalta. Pokutový kop premenil Tomáš Ďubek, hoci Ľubomír Belko uhádol smer i výšku strely.

Ďubek následne zahrával rohový kop na prednú žrď, kde sa presadil Alden Šuvalija. Gólman MŠK bol znovu blízko úspešnému zákroku, loptu aj vyrazil nohou, no primálo na to, aby zabránil druhému zásahu súpera.

Po zmene strán stačilo ViOnu ledva tridsať sekúnd a bolo definitívne rozhodnuté. Karol Mondek prehodil na Stephana Almeidu, ktorý obišiel Belka a zakončil do odkrytej svätyne.

Žilinčania hrozili prostredníctvom Adriána Kaprálika či kapitána Patrika Mysloviča, Patrik Lukáč v piatok podvečer veľa roboty nemal.

Štvrtý klinec do rakvy pridal znovu Almeida, keď krížnou koncovkou zvnútra šestnástky k pravej žrdi uzavrel skóre na 4:0.