Považská Bystrica nevyhrala už 5 zápasov po sebe, Tatran si v tabuľke nepolepšil

Tatran si od súpera nesie jeden bod.
Tatran si od súpera nesie jeden bod.Viktor Zamborský / Tatran Prešov
Kádre Považskej Bystrice a Prešova museli doháňať zameškané v podobe dohrávaného súboja 10. kola 2. ligy. Na severozápade Slovenska sa body po nerozhodnom výsledku delili.

Považská Bystrica - Prešov 1:1

V tabuľke tretí Tatran, ktorý vyhral posledné dva duely, zavítal na pôdu siedmeho celku. Domáci ostatné dve vystúpenia nezvládli, zaknihovali teda prehry. V prípade úspechu na vlastnom ihrisku mohli skresať svoje manko na Prešovčanov na rozdiel troch bodov, takisto aj poskočiť na piate miesto druholigového pelotónu.

K tomuto cieľu ich po takmer 40 minútach hry priblížil Roland Gerebenits, ktorý otvoril skóre stretnutia a zároveň určil stav, za ktorého sa pôjde do šatní. Krátko po prestávke už náskok hostiteľa nebol aktuálny, v 54. minúte vyrovnal na 1:1 Dominik Sokól.

Na listinu úspešných strelcov dohrávky 10. kola druhej najvyššej súťaže sa už nezapísal žiadny protagonista. Protivníci si body podelili a naďalej ich od seba delí šesť. Nič sa nezmenilo ani na ich tabuľkovom postavení.