Východniari v sobotu stopercentní. Košice nabalili Petržalke päťku, lídra ťahal Dolný

Ján Krivák (na fotke) síce gól nedal, ale ako líder košickej defenzívy pomohol udržať čisté konto.FC Košice/Šimon Pavlišin
Futbalisti Prešova zdolali v sobotňajšom stretnutí 23. kola II. ligy doma Dubnicu nad Váhom 3:1. Na čele tabuľky majú naďalej päťbodový náskok pred druhými Košicami, ktoré rozdrvili Petržalku 5:0.

1. FC Tatran Prešov - FK Dubnica nad Váhom 3:1 (2:0)

Góly: 9. a 45. Dolný (z 11 m), 49. L. Šimko – 81. Isaac

Kto iný ako Jozef Dolný mal potiahnuť lídra II. ligy o krok bližšie k postupu do Fortuna ligy. Kapitán Tatrana prv skóroval z hry a následne aj z penalty, náskok Prešova poistil po prestávke Šimko. Dubnica nevyhrala osem duelov po sebe, naposledy sa tešila z troch bodov 22. októbra 2022.

FC Košice - FC Petržalka 5:0 (2:0)

Góly: 18. Jakúbek, 39. Lačný, 59. a 74. Sagna, 82. Šindelář

Košičania vybavili Petržalku už v úvodnom polčase dvomi trefami, aby jej po záverečnom hviezde na cestu zabalili nepopulárnu "päťku". Za druhý celok tabuľky sa premiérovo presadili zimné posily Miloš Lačný a Martin Šindelář

FK Humenné - FC ŠTK 1914 Šamorín 3:2 (2:0)

Góly: 21. Maťaš, 24. Komjatý, 61. Kranthove - 90+4. a 90.+5. Riquelme

Do tretice uspel aj ďalší zástupca z východu. Humenné viedlo krátko po hodine hry rozdielom triedy, ale bol to hosťujúci Riquelme, ktorý z pohľadu Šamorína ešte zdramatizoval stretnutie dvomi zásahmi v nadstavenom čase. Domáci zároveň triumfovali v lige po 161 dňoch.

MŠK Považská Bystrica - MŠK Púchov 3:1 (1:1)

Góly: 31. Gerebenic, 68. Boris, 90. Zuziak – 20. Mráz

KFC Komárno - MŠK Žilina "B" 1:0 (1:0)

Gól: 45. Ganbold

Tabuľka II. ligy pred záverečným duelom 23. kola.