Úspešný piatok pre Freiburg, poradil si s Wolfsburgom

Radosť hráčov Freiburgu.
Radosť hráčov Freiburgu.Profimedia
Futbalisti Freiburgu zdolali v 33. kole nemeckej Bundesligy na svojom trávniku Freiburg 2:0.

Freiburg - Wolfsburg 2:0 (0:0)

Góly: 71. Günter, 75. Petersen

ČK: 90+3. Höfler

Domáci by si v budúcej sezóne radi zahrali prestížnu Ligu majstrov a tak proti Wolfsburgu museli zabrať naplno. Prvý polčas góly nepriniesol, o všetkom teda rozhodlo druhé dejstvo, presnejšie povedané, rozpätie štyroch minút.

V 71. minúte dostal Christian Günter prihrávku od Rolanda Sallaia a jeho strelu vzápätí tečoval hosťujúci obranca presne do protipohybu gólmana. Otrasení hostia sa poriadne nestihli spamätať a inkasovali druhý gól. Išlo o "zlaté" striedanie trénera Streicha, presadil sa náhradník Nils Petersen, ktorého z pravej strany vápna našiel Sallai. Maďarský futbalista tak zaznamenal druhú asistenciu v zápase. Petersen mohol pridať ďalší zárez desať minút pred koncom, zásah však neuznal systém VAR.

Freiburgu patrí po trojbodovom zápise piate miesto, o skóre za štvrtým Unionom Berlín, ktorý má zápas k dobru.