Futbalisti USA vládnu Severnej Amerike. Tretíkrát v rade vyhrali Ligu národov CONCACAF

Futbalisti USA vyhrali Ligu národov CONCACAF tretíkrát za sebou
Futbalisti USA vyhrali Ligu národov CONCACAF tretíkrát za sebouReuters
Futbalisti USA získali titul v Lige národov CONCACAF tretíkrát za sebou. V nedeľňajšom finále zdolali Mexiko 2:0, ale zápas v Dallase poznačili výtržnosti fanúšikov. Rozhodca na konci prerušil duel pre opakované skandovanie homofóbnych urážok mexickými priaznivcami a k potýčkam došlo aj na tribúnach.

USA - Mexiko 2:0

Tesne pred prestávkou poslal Američanov do vedenia Tyler Adams a v druhom polčase spečatil výsledok Giovanni Reyna. Stredopoliar Nottinghamu bol následne vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja.

"CONCACAF odsudzuje diskriminačné skandovanie v posledných minútach finále Ligy národov. Sme nesmierne sklamaní, že k niečomu takému stále dochádza na niektorých zápasoch - najmä preto, že nasledujúce dva roky ponúkajú takú skvelú príležitosť zmeniť šport v našom regióne," uviedli zástupcovia futbalovej konfederácie Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku v oficiálnom vyhlásení, pričom narážali na majstrovstvá sveta, ktoré budú v roku 2026 spoločne hostiť USA, Mexiko a Kanada.