Greif a Valjent v semifinále Copa del Rey proti Realu Sociedad, Bilbao vyzve Atlético

Mužstvo z Baleárskych ostrovov zamieri do Baskicka.
Mužstvo z Baleárskych ostrovov zamieri do Baskicka.Profimedia
Futbalisti Malorky so slovenským brankárom Dominikom Greifom (26) a obrancom Martinom Valjentom (28) sa v semifinále španielskeho Kráľovského pohára stretnú s Realom Sociedad. Druhú dvojicu tvoria Atlético Madrid a Athletic Bilbao. O zložení semifinálových dvojíc rozhodol piatkový žreb.

Malorka vyradila vo štvrťfinále Gironu, keď na domácej pôde zdolala lídra La Ligy 3:2. O svojom triumfe rozhodla v prvom polčase, po ktorom viedla 3:0. Greif aj Valjent odohrali celý zápas, slovenský brankár dostal v pohári šancu medzi žrďami tretíkrát za sebou a tromi zákrokmi pomohol tímu k postupu.

Real Sociedad postúpil do semifinále cez Celtu Vigo. Bilbao vyradilo v stredu rekordného 31-násobného víťaza pohára Barcelonu, keď vyhralo 4:2 po predĺžení. Atlético na ceste medzi najlepšiu štvorku Copa del Rey eliminovalo mestského rivala Real Madrid a potom aj FC Sevilla. Prvé semifinálové merania síl sú na programe 5. februára, odvety 26. februára.