Kaprálik sa proti Gliviciam dvakrát strelecky presadil, Podolskému nabil na výstavný gól

Kaprálik nahrával Podolskému, v dueli s Glivicami sa dvakrát strelecky presadil
Kaprálik nahrával Podolskému, v dueli s Glivicami sa dvakrát strelecky presadilProfimedia
Slovenský futbalista Adrian Kaprálik (21) bol ústrednou postavou Górniku Zabrze pri víťazstve 3:1 nad Glivicami v 20. kole najvyššej poľskej súťaže.

Piast Glivice - Górnik Zabrze 1:3

Kaprálik najskôr otvoril skóre v 15. minúte, keď unikol po pravej strane a z uhla prekonal domáceho gólmana Szymanského. Po hodine hry rozbehol útočnú akciu, aby na jej konci doťukol loptu do odkrytej svätyne, čím zvýšil na 2:0. O päť minút neskôr navyše pripravil presný zásah pre bývalého nemeckého reprezentanta Lukasa Podolského, ktorý rozvlnil sieť nádhernou ranou z vyše 25 metrov.

Dvadsaťjedenročný zakončovateľ hosťuje v Poľsku z MŠK Žilina a v práve prebiehajúcej sezóne zaznamenal celkovo štyri góly a dve asistencie. Górniku patrí v tabuľke 7. miesto, Glivice sú na 10. pozícii.