Šiesty gól, jedenáste víťazstvo. Kaprálik sa činil proti Ruchu Chorzów

Kaprálik pomohol svojmu Górniku k dôležitej výhre na pôde Ruchu.
Kaprálik pomohol svojmu Górniku k dôležitej výhre na pôde Ruchu.Profimedia
Slovenský futbalista Adrián Kaprálik (21) pomohol v sobotu gólom k víťazstvu Górnika Zabrze na pôde Ruchu Chorzów 2:1 v 25. kole poľskej Ekstraklasy.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1:2

V závere prvého polčasu otvoril Kaprálik skóre stretnutia a nasmeroval svoj tím k 11. výhre v tejto ligovej sezóne. Odchovanec žilinského futbalu sa blysol efektným individuálnym sólom takmer od polovice ihriska. Jeho zakončenie najskôr brankár Stipica vyrazil, ale z dorážky sa už slovenský ofenzívny hráč nemýlil.

Pre 21-ročného útočníka, ktorý hral do 88. minúty, to bol šiesty presný zásah v prebiehajúcom ročníku. V známkovaní Flashscore dostal hodnotenie 7,8 a stal sa hráčom zápasu. Górnik sa posunul v neúplnej tabuľke na šieste miesto, Ruch je priebežne sedemnásty.