Viac gólov ako Ronaldo či Kane. Len robím svoju prácu, hlási Lukaku po rekorde

Lukaku strelil v kvalifikácii na majstrovstvá Európy 14 gólov.
Lukaku strelil v kvalifikácii na majstrovstvá Európy 14 gólov.AFP
Romelu Lukaku (30) je momentálne najväčšou zbraňou belgickej reprezentácie a potvrdil to aj v nedeľnom zápase proti Azerbajdžanu. "Červení diabli" vyhrali 5:0, pričom ich kanonier strelil štyri góly a stanovil nový rekord v kvalifikácii na majstrovstvá Európy.

Belgicko - Azerbajdžan 5:0

Lukaku zažiaril v prvom polčase, keď všetky svoje góly zmestil do obdobia od 17. do 37. minúty. V kvalifikácii na EURO strelil celkovo 14 zásahov, čím o jeden zlepšil doterajšie maximum, o ktoré sa ešte v nedeľu delili Robert Lewandowski a David Healy.

"Robím si len svoju prácu. Som taký, aký som. V lete o mne veľa pochybovali, namiesto rečí som pracoval a mlčal. Teraz ste sami videli, čo dokážem," povedal.

Konečná tabuľka skupiny F.
Konečná tabuľka skupiny F.Flashscore

"Odmalička som chcel byť najlepším belgickým strelcom. Podarilo sa mi to, ale motivácia mi nechýba, je to len o hlave a tvrdej práci. To, čo sa deje teraz, je skôr bonus. Ak mám byť úprimný, ani nad tým príliš nerozmýšľam," dodal 30-ročný strelec.