Víkend v Česku odštartoval štyrmi remízami, Krčík otváral skóre duelu v Tepliciach

Teplice si rozdelili body s Karvinou.
Teplice si rozdelili body s Karvinou.Profimedia
Česká najvyššia futbalová súťaž zahájila v sobotu svoje 22. kolo. Už tradične bolo v akcii viacero slovenských hráčov. Prvá štvorica duelov ponúkla iba nerozhodné výsledky, no takisto aj gól Dávida Krčíka (24) v drese Karvinej. Plzeň potvrdila rolu favorita v strete so Zlínom.

Z mužstiev, ktoré sa pred štartom kola nachádzali v dolnej polovici tabuľky, bol najbližšie k cenným trom bodom Jablonec. Sebastián Nebyla a Dominik Hollý sa napokom z víťazstva netešili. Domáci Liberec ich o triumf obral v samotnom závere stretnutia.

Pre pražských Bohemians to dlho vyzeralo na prehru. Po hodine hry za stavu 0:1 nepremenili pokutový kop a o štyri minúty neskôr už dohrávali iba desiati. V 83. minúte sa ale dočkali vyrovnania, ku ktorému prispel asistenciou Erik Prekop. Na začiatku merania síl s Teplicami zaznamenal Dávid Krčík vo farbách Karvinej svoj premiérový zásah sezóny. Jeho presná rana napokon stačila iba na zisk bodu.

Teplice - Karviná 2:2

/R. Ludha celý zápas - D. Holec aj D. Krčík celý zápas, A. Iván od 62. min, M. Regáli od 63. min/

Plzeň - Zlín 3:0