Problém pred LM a derby s Realom. Lemar z Atlética musí podstúpiť operáciu

Lemar si dlhšie nezahrá.
Lemar si dlhšie nezahrá.Reuters
Stredopoliar Atlética Madrid Thomas Lemar (27) podstúpi operáciu po tom, ako si počas sobotňajšej prehry 0:3 vo Valencii roztrhol Achillovu šľachu na pravej nohe, informoval tím z La Ligy.

Francúz, ktorý prišiel do Atlética v roku 2018 z Monaka, opustil ihrisko na nosidlách. Stalo sa tak tesne pred polčasovou prestávkou, keď mužstvo z Madridu prehrávalo 0:2. Domáci v druhej polovici pridali ešte jeden zásah a tešili sa z víťazstva.

"Po vykonaných testoch Lemara správa z klubovej lekárskej služby uvádza, že má pretrhnutú pravú Achillovu šľachu a bude musieť podstúpiť operáciu. Všetko len to najlepšie Thom, želáme ti skoré uzdravenie," uviedol klub v nedeľňajšom vyhlásení.

Zverenci Diega Simeoneho, ktorí sú v La Lige na siedmom mieste so siedmimi bodmi zo štyroch zápasov, odohrajú v utorok úvodný duel nového ročníka Ligy majstrov na pôde Lazia. Po európskej konfrontácii v Taliansku ich 24. septembra čaká ťažká skúška v domácom prostredí -  24. septembra budú hostiť Real Madrid.