Plzeň vyhrala v Jablonci, zahrá si semifinále Českého pohára

Plzeň nemala s postupom žiadny problém.
Plzeň nemala s postupom žiadny problém.Profimedia
Futbalisti Plzne vyhrali v utorňajšom zápase štvrťfinále Českého pohára na pôde Jablonca 3:0. Za domácich hral do 82. minúty slovenský stredopoliar Dominik Hollý (20), ktorý dostal žltú kartu za podkopnutie. Hostí čaká v boji o finále Zlín, ktorý zdolal Liberec 2:1.

Počas prvých 30 minút stretnutia dokázali byť domáci vyrovnaným súperom pre favorita, následne si však po centri z pravej strany nešťastne zrazil loptu do vlastnej brány Nemanja Tekijaški. Severočechov inkasovaný gól nalomil, čo viedlo k ďalšiemu zásahu, tentokrát v podaní Jana Kopica, ktorý sa presadil prvýkrát od polovice októbra a definitívne zaistil postup Plzne. Viktoria tak v Jablonci nadviazala na nedávne ligové víťazstvo a prvýkrát od sezóny 2020/21 postúpila medzi najlepšie štyri celky domáceho pohára.

Jablonec - Plzeň 0:3