Monza zdolala oslabené Sassuolo, rozhodol Pessina

V zápase sa bojovalo o každú loptu.
V zápase sa bojovalo o každú loptu.Profimedia
Futbalisti Monzy porazili v 36. kole talianskej Serie A Sassuolo na jeho trávniku 2:1.

Sassuolo - Monza 1:2 (1:0)

Góly: 45+6. Berardi - 60. Ciurria, 90+3. Pessina

ČK: 68. Ruan

Prvé vzrušenie priniesla 24. minúta. Nedim Bajrami našiel strieľaným pasom Domenica Berardiho, ktorý podľa rozhodcu nastrelil Sensiho do ruky. Nariadil tak penaltu a vzápätí ju odvolal, keďže opakované zábery ukázali, že išlo o kontakt v oblasti lopatky. Berardi napokon z pokutového kopu skóroval v nadstavenom čase prvého dejstva po ruke Armanda Izza vo vlastnej šestnástke.

Sassuolo prišlo o vedenie po hodine hry. Striedajúci Samuele Birindelli na pravej strane šestnástky s veľkým šťastím prepasíroval loptu medzi nohami jedného z protihráčov k nohám Patricka Ciurriu, ktorý odstúpil od stopérskej dvojice Sassuola a z prvej napálil loptu pod brvno.

O osem minút neskôr hrali domáci v oslabení po sklze Ruana, ktorý zasiahol Danyho Motu a videl druhú žltú kartu v stretnutí. V nadstavenom čase využil početnú výhodu Monzy Matteo Pessina. Sassuolu patrí 13. miesto, hostia sú na ôsmej priečke.