Neapol s Lobotkom zdolal Sampdoriu, o zostupujúcom rozhodne play-off

Neapol dal bodku za fantastickou sezónou.
Profimedia
Futbalisti AS Rím získali miestenku pre budúci ročník Európskej ligy. V nedeľnom zápase záverečného 38. kola Serie A zvíťazili doma nad Speziou 2:1 a obsadili konečné 6. miesto. Nezaváhala ani Atalanta Bergamo, ktorá zdolala Monzu 5:2 a patrí jej 5. priečka. Juventus zvíťazil v Udine 1:0, no na posun zo 7. miesta a pozície garantujúcu Európsku konferenčnú ligu mu to nestačilo. O zotrvanie v lige si zahrajú Spezia s Hellasom Verona.

SSC Neapol - Sampdoria Janov 2:0 (0:0)

Góly: 64. Osimhen (pen.), 85. Simeone

Lepší priebeh si lúčiaci sa tréner domácich Luciano Spalletti ani nemohol želať. Hoci v prvom polčase diváci presný zásah nevideli, druhé dejstvo ponúklo dvojgólové predstavenie šampióna, ktorý sa teší z majstrovského titulu po dlhých 33 rokoch.

Skóre otvorila strela z bieleho bodu. Najlepší strelec súťaže Victor Osimhen skončil na zemi po zásahu Nicolu Murru a rozhodca fúkol do píšťalky. Faulovaný hráč v 64. minúte svoj pokus premenil a poslal Neapol do vedenia. Domáci boli pri chuti a svoju aktivitu korunovali päť minút pred koncom riadneho hracieho času, keď sa presadil Giovanni Simeone. Hostia sa s najvyššou súťažou minimálne na jednu sezónu lúčia.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral v drese domácich celý duel.

Štatistiky duelu.
Flashscore

AS Rím - Spezia Calcio 2:1 (1:1)

Góly: 43. Zalewski, 89. Dybala (pen.) - 6. Nikolau

ČK: 88. Amian (Spezia) po 2. ŽK

Rimania v súboji s o záchranu bojujúcou Speziou dlho nedokázali prevážiť misky váh na svoju stranu, až v 89. minúte rozhodol o zisku troch bodov pre zverencov Josého Mourinha Paulo Dybala z pokutového kopu.

AC Miláno - Hellas Verona 3:1 (1:0)

Góly: 85. a 90.+1. Leao, 45.+1. Giroud (pen.) - 72. Faraoni

AC Miláno nemalo pochopenie pre záchranárske práce Verony a zabralo naplno, hoci malo už istotu konečného 4. miesta. Hellas má nakoniec rovnaký počet bodov ako Spezia a oba celky sa stretnú v priamom súboji o zotrvanie v lige. Za Veronu nehral slovenský reprezentant Ondrej Duda pre poranenie kolena.

Udinese Calcio - Juventus FC 0:1 (0:0)

Gól: 68. Chiesa

US Lecce - FC Bologna 2:3 (1:0)

Góly: 17. Banda, 88. Oudin - 58. Arnautovič, 81. Zirkzee, 90.+6. Ferguson

Atalanta Bergamo - AC Monza 5:2 (2:0)

Góly: 12., 45.+1. a 79. Koopmeiners, 74. Höjlund, 90.+2. Muriel - 51. Copani, 81. Petagna, ČK: 71. Marlon (Monza)