Faul hlavou a účasť v šarvátke. Dvaja Slováci v AHL s dodatočným dištancom

Kelemen sa môže zapojiť do diania najskôr v noci na sobotu proti Regendovmu San Diegu.Profimedia
Vedenie nižšej zámorskej súťaže AHL suspendovalo na jeden zápas dvojicu slovenských hokejistov Patrika Kocha (27) a Miloša Kelemena (24) z tímu Tucson Roadrunners. Informovali o tom zámorské médiá.

Obranca Koch dostal v sobotňajšom stretnutí proti Ontariu (5:4) od rozhodcov päťminútový trest a trest do konca zápasu za faul hlavou, ktorého sa dopustil v deviatej minúte druhej tretiny. Kelemena dodatočne suspendovali za účasť v hromadnej šarvátke na konci duelu. Obaja vynechajú stredajší zápas proti Bakersfieldu.

Koch odohral v prebiehajúcej sezóne 34 stretnutí s bilanciou jeden gól a osem asistencií. Kelemen nastúpil v 27 dueloch, v ktorých nazbieral 19 bodov za desať gólov a deväť asistencií.