Pokuta za simulovanie, Daňo príde o percentá z platu. Štencel si piate štvrťfinále nezahrá

Daňo sa dostal do skrumáže s Vopelkom.
Daňo sa dostal do skrumáže s Vopelkom.Profimedia
Hokejistom Českých Budějovíc bude v piatom štvrťfinále play-off českej extraligy na ľade Třinca chýbať potrestaný obranca Jan Štencel (29). Osudným sa mu v tomto smere stal faul na Marka Daňa (29), ktorý však tiež neobišiel bez trestu.

Štencel dostal jednozápasový trest. Asociácia profesionálnych klubov ľadového hokeja informovala o rozhodnutí predsedu disciplinárnej komisie Viktora Ujčíka na svojom webe. Bek bol dodatočne potrestaný za to, že v 19. minúte piatkového zápasu bodol špičkou hokejky spomínaného Daňa. Rozhodcovia Jan Jaroš a Jakub Šindel však vylúčili obrancu na dve minúty za seknutie.

Disciplinárna komisia potrestala aj slovenského útočníka vo farbách Třinca, za simulovanie mu uložila pokutu vo výške desiatich percent mesačného platu. Daňo podľa Ujčíka prifilmoval pád po kontakte s Lukášom Vopelkom, ku ktorému došlo po potýčke pred bránkou. Oceliari vedú v sérii 3:1 a v nedeľu si môžu zabezpečiť miestenku v semifinále.