Deň za dňom, rekord za rekordom. Žije pre tieto momenty, vravia o Pavelskom

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Deň za dňom, rekord za rekordom. Žije pre tieto momenty, vravia o Pavelskom
Koľko rekordov dokáže ešte Pavelski toto play-off prekonať či vylepšiť?
Koľko rekordov dokáže ešte Pavelski toto play-off prekonať či vylepšiť?
Profimedia
Americký hokejista Joe Pavelski rozhodol v predĺžení štvrtý zápas finále Západnej konferencie play-off NHL a Dallas vďaka nemu odvrátil prvú hrozbu vyradenia v sérii s Vegas. Vo veku 38 rokov a 318 dní sa stal najstarším hráčom, ktorý sa strelecky presadil vo vyraďovacej časti.

Za sebou má aj "Ovieho"

Pre Pavelského to bol zároveň 73. gól v play-off, čím prekonal Rusa Alexandra Ovečkina v počte presných zásahov vo vyraďovačke spomedzi aktívnych hráčov.

4. zápas: Dallas - Vegas 3:2 pp

Pavelski, ktorý v sedemnástej sezóne v profilige bojuje o svoj prvý Stanleyho pohár, sa strelecky presadil v tohtoročnom play-off deviatykrát. Po stretnutí priznal, že veľké góly si vo svojom veku cení viac, no všetky chutia rovnako dobre. Gól zo 64. minúty štvrtého duelu proti Vegas (3:2 pp) navyše znamená, že Dallas zostal v hre o postup do finále.

"Užívam si tento moment, je to skvelý pocit. Som rád, že môžeme pokračovať a predĺžili sme si sezónu," uviedol americký útočník pre portál cbc.ca.

Jedna trefa, dva rekordy

Skúsený "veterán" sa stal najstarším strelcom gólu v play-off v predĺžení zápasu, v ktorom hrozilo tímu vyradenie. Vo veku 38 rokov a 318 dní prekonal doterajší rekord Chrisa Kunitza (37 rokov a 241 dní) z roku 2017. Jeho prínos vyzdvihol aj hlavný tréner Dallasu Peter DeBoer:

"Je nestarnúci, nikdy nezostarne. Žije pre tieto momenty a chce byť v týchto situáciách. Vždy to tak bolo a darí sa mu v tom."

Golden Knights vedú v sérii 3:1 a ďalšiu príležitosť ukončiť sériu budú mať v piatom stretnutí v noci na nedeľu o 2:00 SELČ na svojom ľade.

5. zápas: Vegas - Dallas, nedeľa 02:00