Futbalové výsledky v NHL. Tatarov Seattle nestačil na predposledný tím konferencie

Tatarovo mužstvo sa nedokázalo presadiť.
Tatarovo mužstvo sa nedokázalo presadiť.Profimedia
Dve predstavenia, tri presné zásahy - to je vizitka poslednej noci v zámorskej profilige. Do ostrej akcie zasiahol aj slovenský útočník Tomáš Tatar (33), no so svojím kádrom na ľade San Jose neuspeli.

San Jose - Seattle 2:0

Po troch prehrách tímu Sharks nasledovali tri víťazné duely, potom domáci neúspech proti Buffalu a napokon triumf nad mužstvom Kraken. Novembrový vzájomný stret ponúkol až osem presných zásahov a víťazstvo Seattlu 7:1. Tentoraz videli diváci gólovo chudobné predstavenie.

Listina strelcov spoznala svoje prvé meno až v záverečnej tretine, v 48. minúte otvoril skóre kanadský útočník Marc-Edouard Vlasic. Ďalšia zmena nastala 21 sekúnd pred samotným koncom, keď konečnú podobu výsledku stanovil gólom do prázdnej bránky český obranca Jan Rutta. V prvom útoku hostí nastupoval Tomáš Tatar, v zápase odohral 12:55 min.

Seattle tak podľahol predposlednému celku Západnej konferencie a nevyužil príležitosť dotiahnuť sa na ôsmu priečku, na ktorej figuruje St. Louis s 54 bodmi. Blues majú aj zápas k dobru.