Ovečkin vyrovnal zápis krajana Malkina, Daccord podržal Seattle 42 zákrokmi

Ovečkin vyrovnal zápis krajana Malkina, Daccord podržal Seattle 42 zákrokmiProfimedia
Alexander Ovečkin v poradí 39. bodom v predĺžení vyrovnal historický zápis krajana v službách Pittsburghu Jevgenija Malkina (37). Tridsaťosemročný ruský útočník zaznamenal v noci na štvrtok v zámorskej NHL asistenciu pri víťaznom góle Washingtonu v stretnutí s NY Islanders.

Pred Ovečkinom je v tejto štatistike už iba Malkinov spoluhráč a kapitán Penguins Sidney Crosby, ktorý v predĺžení nazbieral 43 bodov. Ovečkin však zároveň predĺžil svoje čakanie na gól v drese Capitals už na 14 duelov. Jeho tím je jedným z dvoch (druhým je Florida), ktorý v tejto sezóne neprehral v riadnom hracom čase, keď v zápase skóroval ako prvý.

Výbornú formu potvrdil dvoma bodmi (1+1) Gabriel Vilardi z Winnipegu. Dvadsaťštyriročný kanadský útočník nazbieral v uplynulých štyroch stretnutiach až 10 bodov a v každom sa strelecky presadil. Vilardi ťahá najdlhšiu gólovú sériu v prvej sezóne vo farbách Jets od presťahovania organizácie z Atlanty v sezóne 2011/12. Dlhšiu zaznamenal iba ruský útočník Maxim Afinogenov v ročníku 2009/10, keď skóroval v piatich súbojoch za sebou.

Seattle podržal pri víťazstve nad Los Angeles brankár Joey Daccord. Dvadsaťsedemročný Američan zneškodnil 42 striel súpera, čím vyrovnal doterajšie maximum organizácie v počte zákrokov gólmana, ktoré držal práve on z 26. októbra proti Caroline (3:2 pp).