Poškodené väzy a viac ako mesačná pauza. Nováčik Carlsson vypadne zo zostavy Anaheimu

Osem gólov a sedem asistencií, to je bilancia v nováčikovskej sezóne Carlssona v drese Anaheimu.Profimedia
Hokejisti Anaheimu Ducks sa budú musieť štyri až šesť týždňov zaobísť v NHL bez útočníka Lea Carlssona. Švédsky nováčik si poškodil väzy v pravom kolene.

Osemnásťročný center utrpel zranenie ešte pred vianočnou prestávkou. Štvrtkový domáci zápas s Calgary (0:3) nedohral po tom, ako mu v tretej tretine v súboji o puk pri mantineli spadol na nohu súperov obranca MacKenzie Weegar.

Carlsson v utorok oslávi devätnáste narodeniny. Vo svojej premiérovej profiligovej sezóne odohral v drese Ducks 22 zápasov, v ktorých strelil osem gólov a pridal sedem asistencií. Informáciu priniesol portál tsn.ca.