Slafkovský s desiatym gólom v sezóne, na víťazstvo Montrealu nestačil

Slafkovský sa opäť zapísal do streleckej listiny.
Slafkovský sa opäť zapísal do streleckej listiny.Profimedia
Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský (19) strelil svoj desiaty gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. V sobotňajšom zápase však Montrealu na body nestačil, keď Canadiens prehrali doma s Dallasom tesne 2:3.

Montreal - Dallas 2:3

Slafkovský skóroval v 39. minúte, keď ho spoza bránky našiel kapitán domácich Nick Suzuki a brankára Jakea Oettingera prekonal z veľkého uhla. Znížil tak na 2:3, no Canadiens sa už nepodarilo vyrovnať. Bol to Slafkovského desiaty gól v ročníku a v 51 zápasoch pridal aj trinásť asistencií. Dokopy strávil na ľade 19:30 min a okrem gólu si do štatistík pripísal aj jednu "plusku", dve strely na bránku a dva bodyčeky.

New York Islanders - Calgary 2:5

Z výhry sa tešil druhý Slovák Martin Pospíšil. Dvadsaťštyriročný útočník strávil na ľade 12:08 minút, raz ohrozil brankára a dostal jednu "mínusku". V drese hostí sa zaskvel obranca MacKenzie Weegar, ktorý strelil hetrik vrátane víťazného gólu.

Buffalo - St. Louis 1:3

Detroit - Vancouver 4:3 pp