Košice využili domáce prostredie a znížili stav semifinále, hetrikom sa blysol Slovák

Košice znížili stav série.
Košice znížili stav série.TASR
Hokejisti HC Košice vyhrali v treťom semifinálovom stretnutí play-off Tipos extraligy nad Spišskou Novou Vsou 6:2. V sérii hranej na štyri víťazné zápasy znížili stav na 1:2. Štvrtý duel je na programe v stredu opäť v Košiciach.

Košice - Spišská Nová Ves 6:2

/stav série 1:2/

Oceliari rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď troma gólmi zlomili odpor súpera. V tretej tretine znížil Dávid Romaňák, ale Tomáš Mikúš dal o 91 sekúnd neskôr štvrtý gól domácich. Piaty strelil Marek Slovák, ktorý ním zavŕšil svoj hetrik.

Všetky zaznamenal v početnej výhode. Spišiaci potom ešte znížili zásluhou Juraja Majdana, ale posledné slovo mal Brett Pollock. Ten sa rovnako ako Mikúš prezentoval tromi bodmi, obaja mali zhodnú bilanciu jedného gólu a dvoch asistencií.