Michalovce prišli o oporu defenzívy, Acolatse dostal za napadnutie stopku na tri zápasy

Acolatse si nezahrá tri zápasy.
Acolatse si nezahrá tri zápasy.Profimedia
Zámorský hokejový obranca Sena Acolatse (33) z Michaloviec dostal stopku na tri zápasy za napadnutie hlavy a krku súpera v druhom semifinálovom stretnutí play-off Tipos Extraligy proti Nitre.

Americký hokejista bol vo štvrtkovom stretnutí vylúčený za nebezpečný zákrok v polovici zápasu a nezasiahne tak do ďalších duelov. Keďže momentálne Nitra v sérii vedie 2:0, odohrajú sa ešte minimálne dva zápasy pod Zoborom a podľa nich sa rozhodne o tom, či diváci uvidia aj ďalšie.

Acolatse v danom stretnutí nazbieral dokonca 27 trestných minút, v play-off ich má na konte už 60, čo je po Samuelovi Bučekovi z Nitry najvyšší počet. Skúsený zadák Michaloviec počas základnej časti nazbieral 81 trestných minút, pričom v 36 dueloch zaknihoval aj 33 kanadských bodov.