Michalovce využili domáce prostredie a poslali semifinálovú sériu späť do Nitry

Michalovce doma zdolali Nitru a stále žijú.
Michalovce doma zdolali Nitru a stále žijú.TASR
Hokejisti Michaloviec vyhrali štvrtkové piate semifinálové stretnutie play-off Tipos Extraligy proti Nitre a znížili stav série na 2:3 zo svojho pohľadu. Šiesty duel sa odohrá v sobotu pod Zoborom.

Michalovce - Nitra 5:2

/stav série 2:3/

Domáci nastúpili s imperatívom víťazstva a mali lepší vstup do zápasu. Wilkins trafil v 7. minúte do žŕdky, no Kabáč o štyri minúty zužitkoval prihrávku Newtona - 1:0. Nitrania si do druhej tretiny preniesli štvorminútovú presilovku, v ktorej Bajtek vyrovnal - 1:1.

V polovici tretej časti Daugavinš pohotovo vyťažil z prihrávky Newtona druhý gól domácich, no Bajtek znovu odpovedal, keď tečoval strelu Baču na 2:2. Michalovčania si aj do druhej prestávky vzali tesný náskok po tom, čo obranca Macejko využil nepozornosť obrany súpera a zblízka prekonal Aittokallia - 3:2.

Domáci si v tretej tretine postrážili tesný náskok a Daugavinš počas hry hostí bez brankára presne namieril z vlastného pásma. Hostia pokračovali so šesticou korčuliarov a Valach ešte prikrášlil skóre zápasu v prospech Michaloviec.