Nitra je druhýkrát v histórii slovenským majstrom, o titule rozhodol Bubela

Nitra spečatila svoju rozprávkovú cestu a získala titul.
Nitra spečatila svoju rozprávkovú cestu a získala titul.TASR
Hokejisti HK Nitra sa stali majstrami Tipos Extraligy v sezóne 2023/24. Vo štvrtom finálovom stretnutí play-off zdolali Spišskú Novú Ves 2:1 po predĺžení a v sérii triumfovali 4:0 na zápasy. Pre corgoňov je to druhý slovenský titul v histórii. O víťazný gól sa postaral Miloš Bubela (31).

Nitra - Spišská Nová Ves 2:1 pp

/konečný stav série 4:0, Nitra získala titul/

Nitrania si v úvodnom dejstve dokázali vypracovať hernú prevahu a svojho súpera prestrieľali jednoznačne v pomere 20:4. Spišiaci sa však poučili z tretieho duelu a nesnažili sa s Nitrou naháňať hore-dolu.

Sústredili sa na kvalitnú defenzívu v obrannom pásme, čo sa im aj darilo a z dvadsiatky nitrianskych pokusov malo gólové parametre minimum.

Dôležitý moment sa udial v 15. minúte, keď si hosťujúci Majdan neudržal nervy a najskôr sekol Bubelu a následne zasiahol tvrdým krosčekom aj Stachu. Hlavní arbitri si zákrok prezreli na videu a po konzultácii udelili Majdanovi trest do konca stretnutia.

Následne vyhodil puk na obrannú sieť Burgess a domáci mali k dispozícii výhodnú presilovú hru štyroch proti trom, no gól v nej nestrelili.

V prostrednej časti hry už bolo cítiť dôležitosť strelenia úvodného gólu. Spišiaci sa prvýkrát vo finálovej sérii zamerali na kvalitné bránenie stredného pásma, čo sťažovalo Nitre prechod do toho útočného.

Najbližšie k otváraciemu gólu bol v 26. minúte v početnej výhode hosťujúci Burgess, no jeho strela sa obtrela o žrď Kašíkovej bránky.

Kapitán hostí Rapáč mohol v úvode tretej časti počas oslabenia otvoriť skóre, dostal sa do samostatného úniku, no neprekonal ležiaceho Kašíka. Spišiaci pridali na aktivite a vytvorili si ďalšie šance, najbližšie bol Björkung, ale diváci naďalej čakali na gól.

V 56. minúte sa tešili domáci, keď Gill našiel Bučeka, ktorý nezaváhal. Hostia si ešte vzali trénerskú výzvu pre možný ofsajd, neuspeli a dostali dvojminútový trest.

Štatistický pohľad na zápas.
Štatistický pohľad na zápas.Flashscore

Spišiaci v závere odvolali brankára a 62 sekúnd pred koncom tretej časti vyrovnali. Merežkovu strelu od modrej tečoval Burgess a Kašík nedokázal zareagovať. Krátko na to mohli hostia hostia streliť aj druhý gól, Bortňák však nevyužil svoju šancu.

Predĺženie trvalo len 119 sekúnd, Miloš Bubela dostal puk za Suráka a pod Zoborom sa začali majstrovské oslavy.