Reklama
Reklama
Reklama
Ďalšie
Reklama
Reklama
Reklama

Spišská Nová Ves myslí na budúcnosť, mužstvo posilnila dvojica mladíkov

Spišiaci chcú postupne omladzovať káder.
Spišiaci chcú postupne omladzovať káder.Profimedia
Vedenie extraligového hokejového klubu HK Spišská Nová Ves oznámilo príchod dvoch nových hráčov. Do kádra momentálne druhého tímu tabuľky zamierili obranca Patrik Vaverčák (17) a útočník Žigmund Zöld (18).

Vaverčák je rodákom zo Spišskej Belej a hokejovo vyrastal v Poprade. Okrem Litvínova pôsobil v minulej sezóne vo švédskom tíme Bodens IF J18 a J20. So Spišskou Novou Vsou sa dohodol na dvojročnej zmluve.

O rok starší Zöld v sezóne 2022/23 po konci za veľkou mlákou odohral 11 zápasov za prvoligové Levice a dve stretnutia okúsil v drese extraligovej Nitry. S vedením Spišiakov uzavrel ročný kontrakt.

"Naša dlhodobá vízia je postupne omladzovať káder a prinášať mladých talentovaných Slovákov do nášho klubu. Patrik je výborný korčuliar, ktorý nás zaujal svojou šikovnosťou i pohybom. Veríme, že postupom času môže z neho vyrásť typologicky podobný obranca ako Adam Žiak. O Žigmunda sme mali záujem už vlani, keď odchádzal z Kanady. Je to dobre stavaný stredný útočník, s dobrým pohybom a veľkým potenciálom do budúcna," uviedol na sociálnych sieťach generálny manažér klubu Richard Rapáč.