Malorka remizovala so Sociedadom, Sevilla si poradila s Almeríou, Barcelona víťazne

Malorka si rozdelila body so Sociedadom.
Malorka si rozdelila body so Sociedadom.Profimedia
Futbalisti Malorky remizovali v 25. kole španielskej La Ligy s Realom Sociedad 1:1, rovnakým výsledkom sa skončil aj duel Betisu a Villarealu. Tri body majú FC Sevilla a FC Barcelona.

RCD Malorka - Real Sociedad 1:1 (0:1)

Góly: 50. Lee Kang-In - 3. Fernández

ČK: 90. Merino

Hostia udreli po troch minútach. Carlos Fernández sa dostal k výbornej prihrávke a precíznou strelou prekonal brankára. Lopta skončila v pravom dolnom rohu. Sociedad prišiel o vedenie krátko po návrate zo šatní.

Domáci pekne zakombinovali a postupne rozobrali obranu súpera, famóznu sólo akciu zakončil Lee gólom do prázdnej brány. Real dohrával bez vylúčeného Merina a po remíze ostáva na 4. mieste tabuľky, Malorka je desiata.  Slovák Martin Valjent sa na trávniku neobjavil.

FC Sevilla - Almería 2:1 (1:1)

Góly: 45+2. Ocampos (pen.), 73 Lamela - 2. Akieme

FC Villarreal - Real Betis 1:1 (0:1)

Góly: 55. Pino – 38. Borja Iglesias

Athletic Bilbao - FC Barcelona 0:1 (0:1)

Gól: 45.+1 Raphinha

O osude stretnutia rozhodol v nadstavenom čase prvého polčasu Raphinha, hoci gól musel pre možný ofsajd skontrolovať systém VAR. Líder súťaže má pred druhým Realom Madrid deväťbodový náskok na čele a po vypadnutí z Európskej ligy a správach o údajnom podplácaní rozhodcov tak majú jeho priaznivci aspoň nejakú dôvod na radosť.