Marseille uspelo v Rennes, Monako neudržalo vedenie a získalo len bod

Ben Yedder sa mohol tešiť z gólu hneď dvakrát. Na víťazstvo to ale predsa len bolo málo.Profimedia
Francúzska Ligue 1 pokračovala v nedeľu 26. kolom, na pláne bolo sedem duelov v štyroch rôznych hracích časoch.

ES Troyes - AS Monako 2:2 (1:0)

Góly: 31. Kouame, 90+1. Ugbo - 80. a 83. Ben Yedder

Monačania mali v úvodnom dejstve tri šance, ale boli to domáci, ktorí skórovali ako prví. Rominigue Kouame sa blysol krásnym prienikom, ktorý ukončil uprataním lopty do siete. Po zmene strán to Wissamovi Ben Yedderovi vyšlo na tretí pokus. V 80. minúte vyrovnával z malého vápna, následne dotlačil loptu do siete po chybe Gallona, ale ani to na triumf nestačilo. Nervydrásajúci záver uzavrel presnou hlavičkou Ike Ugbo.

Hostia neposkočili v tabuľke na druhé miesto pred Olympique Marseille. Momentálne im patrí štvrté miesto, Troyes figuruje v zóne zostupu na predposlednej 19. priečke.

HSC Montpellier - Angers SCO 5:0 (3:0)

Góly: 25. a 51. Savanier (prvý z 11 m), 2. Khazri, 45.+2. Maouassa, 73. Wahi.

ČK: 57. Bentaleb (Angers, po 2. ŽK)

Montpellier nedal najmenšiu šancu Angers, výhru si vybavil už do polčasu. Červená karta po dvoch žltých v rozpätí minúty pre Bentaleba znamenala definitívu, po ktorej domáci hromadne prestriedali. HSC poskočilo na trinástu priečku, SCO je beznádejné posledné s 12-bodovým mankom na záchranu.

Stade Reims - AC Ajaccio 1:0 (0:0)

Gól: 90.+5. Cajuste

Stretnutie medzi Reims a Ajacciom sa skončilo najtesnejším výsledkom 1:0, keď v nadstavenom čase rozhodol Jens Cajuste. Domáci sa posunuli na ôsme miesto, ich súper zostal v zóne zostupu.

Stade Rennes - Olympique Marseille 0:1 (0:0)

Gól: 57. Kolašinac

Marseille si vďaka víťazstvu udržalo druhú priečku. Na vedúci Paríž stráca osem bodov. Stretnutie sa pre nich nezačalo dobre. V pätnástej minúte pomohlo brankárovi Lopezovi pri strele Gouiriho z hranice šestnástky brvno. S príchodom polhodiny hry sa hosťujúci strážca svätyne vyznamenal pri hlavičke zblízka od Kalimuenda. Po zmene strán tak bolo Rennes potrestané. V 57. minúte prišla štandardka, k lopte sa po nej dostal Ünder a ponúkol pred bránu zásah Kolašinacovi, ktorý nemal ťažkú prácu rozhodnúť o troch bodoch.

Racing Štrasburg - Stade Brest 0:1 (0:1)

Gól: 45.+1. Honorat

FC Toulouse - Clermont Foot 0:1 (0:1)

Gól: 76. Khaoui

Olympique Lyon - FC Lorient 0:0