Tatran Prešov bez bodu proti dvojnásobnému víťazovi Ligy majstrov

Pavel Caballero Hernandez strelil najviac gólov Tatrana vo Francúzsku.
Profimedia
Hádzanári Tatrana Prešov neuspeli ani vo svojom druhom zápase v základnej A-skupine Európskej ligy.

Na palubovke dvojnásobného víťaza Ligy majstrov Montpellieru podľahli 30:41.

Prešovčania nebodovali ani proti ďalšiemu z favoritov skupiny, keď predtým podľahli na domácej palubovke Benfice Lisabon. Ďalší duel odohrajú 22. novembra doma proti švajčiarskemu Schauffhausenu.

V pozícii favorita bol domáci tím, ktorému hostia výsledkovo vzdorovali do stavu 6:6. Potom nevyužili niekoľko príležitostí, inkasovali štyrikrát za sebou a francúzsky tím sa dostal do vedenia 10:6.

Z toho ťažil do konca prvého polčasu. Prešovčania viackrát znížili, ale nevyšiel im ani záver prvej časti, keď po troch góloch po sebe nabrali 6-gólové manko (14:20).

Druhý polčas nepriniesol drámu. Prešovčania vzdorovali, ale naďalej sa nevyhli chybám a nepresnostiam v ofenzíve. Viackrát inkasovali po brejkoch, Montpellier trestal aj chyby v defenzíve.

Jensen navýšil náskok domácich už na 12 gólov (38:26). Hostia sa snažili o skorigovanie výsledku, ale napokon si odniesli prehru rozdielom 11 gólov.

EL, A-skupina, 2. kolo:

Montpellier HB - Tatran Prešov 41:30 (20:14)

Najviac gólov Montpellieru: Leben, Colodeti - Simonet 7, Lenne a Jensen po 6

Zostava a góly Tatrana: Hernandez 7, Davidovič 4, L. Urban 4, Carapkin 4, Rábek 3, Ivanovič 3, Kasatkin 3, Garcia Lopez 1, Michalka 1, Fech 1, Fenár, Golubovič.

Rozhodovali: Tzaferopoulos, Bethmann (obaja Gréc.), TH: 1/1 - 7/6, vylúčení: 4:1, ŽK: 2:2.

Ďalšie výsledky A-skupiny:

Fejér-B.Á.L Veszprém - Kadetten Schauffhausen 25:33 (11:16)

SL Benfica Lisabon - Frisch Auf Göppingen 27:31 (11:16)

Najbližší program Tatrana Prešov v A-skupine EL 2022/2023:

3. kolo, utorok, 22. novembra: Tatran Prešov – Kadetten Schauffhausen (Švaj.) /20.45/

4. kolo, utorok, 29. novembra: Frisch Auf Göppingen (Nem.) - Tatran Prešov /18.45/