Komplikácia v boji o záchranu pre Schalke, Leverkusen zdolal oslabené Lipsko

Hráči Schalke odchádzali z ihriska so sklonenými hlavami.
Hráči Schalke odchádzali z ihriska so sklonenými hlavami.Profimedia
Futbalisti Freiburgu zvíťazili v 29. kole nemeckej Bundesligy na domácom trávniku nad Schalke vysoko 4:0. Radujú sa aj hráči Leverkusenu a Unionu Berlín.

Freiburg - Schalke 4:0 (2:0)

Góly: 7. a 35. Gregoritsch, 52. Holer, 82. Ginter

Takto sa o udržanie medzi elitou rozhodne nebojuje. Hráči Schalke 04 neostali nič dlžní číslu v názve klubu a v súboji s nabudeným Freiburgom inkasovali dva góly v oboch polčasoch. Domáci kontrolovali priebeh hry a súperovi nedali šancu nadýchnuť sa. Hostia sa tak aj naďalej nachádzajú na 17. priečke, ktorá znamená zostup do nižšej súťaže.

Bayer Leverkusen - RB Lipsko 2:0 (1:0)

Góly: 40. Hložek, 86. Amiri

ČK: 85. Szoboszlai

Bayer sa po hrôzostrašnej prvej polovici sezóny pod vedením trénera Xabiho Alonsa vzmáha, neprehral už v trinástich zápasoch po sebe a po dvoch presných zásahoch na konci oboch polčasov mu patrí 6. miesto v tabuľke. Lipsko nemôže byť po prehre spokojné, nachádza sa na 5. priečke a na štvrtú postupovú pozíciu do Ligy majstrov stráca dva body.

Mönchengladbach - Union Berlín 0:1

Gól: 60. Becker