Cádiz získal dôležité víťazstvo v boji o záchranu, triumfoval nad Valladolidom

"Šesťbodový" súboj o záchranu lepšie zvládli hráči Cádizu.
"Šesťbodový" súboj o záchranu lepšie zvládli hráči Cádizu.Profimedia
Futbalisti Cadizu zvíťazili v 35. kole španielskej La Ligy nad Realom Valladolid 2:0. V tabuľke sa posunuli na 14. miesto, ich súper je 17.

Cádiz CF - Real Valladolid 2:0 (0:0)

Góly: 59. a 76. Bongonda (pen.)

ČK: 88. Hongla

Dlho to bolo na Estadio Nuevo Mirandilla vyrovnané a takticky nerozhodné. Aby nie, keď išlo o priamy súboj o záchranu. V prvom polčase odviedli obrany dobrú prácu, hoci hostia sa po polhodine hry dopustili penalty. Alcaraza fauloval Ramos a rozhodca mal okamžite jasno. Sám Rubén Alcaraz však loptu nedokázal upratať do siete a trafil brvno.

To bol zároveň na dlhý čas jediný dôležitý moment duelu. Až v 70. minúte sa Théo Bongonda blysol skvelou strelou od brvna a Cádiz viedol. Inkasovaný gól prinútil Valladolid otvoriť hru a to sa mu nevyplatilo. Po rýchlom brejku fauloval vo vápne Sánchez a domáci mali k dispozícii ďalšiu penaltu. Tentoraz ju premenil Bongonda a zabezpečil svojmu tímu tri body.