Záchranársky súboj víťaza nepriniesol, Leicester remizoval s Evertonom

Na trávniku sa bojovalo o každý centimeter.
Na trávniku sa bojovalo o každý centimeter.Profimedia
Futbalisti Leicesteru City remizovali v 34. kole anglickej Premier League s Evertonom.

Leicester City - Everton FC 2:2 (2:1)

Góly: 22. Söyüncü, 33. Vardy - 15. Calvert-Lewin (pen.), 54. Iwobi

Oba tímy by na aktuálnu sezónu najradšej zabudli. "Šesťbodový" duel celkov, ktoré sú až po krk namočené v záchranárskych prácach, víťaza nepriniesol. Po úvodnom penaltovom góle Calverta-Lewina stihli domáci o sedem minút vyrovnať, mrzieť ich však môže nepremenený pokutový kop Maddisona z nadstaveného času prvého dejstva. Leicester v tom čase viedol 2:1 a tretí gól by ho značne priblížil k dôležitým trom bodom.

Everton sa prihlásil o slovo deväť minút po zmene strán. McNeilov center Wout Faes hlavou len predĺžil za seba, kde si Luke Thomas vôbec nevšímal Alexa Iwobiho, ktorý pohotovou ranou prekonal Iversena. Liverpoolsky celok ostáva na 19. mieste, Leicester má iba o bod viac a je šestnásty.