Halák a Kubalík pri rozhodujúcej akcii stretnutia.
Halák a Kubalík pri rozhodujúcej akcii stretnutia.Profimedia
Program zámorskej NHL v sebe zahŕňal tentokrát tri duely. V hre bol jediný Slovák - Jaroslav Halák (37) sa medzi tri žŕdky postavil prvý raz od 27. októbra.

New York Rangers - Detroit Red Wings 2:3 pp

Halák na úvodný triumf sezóny stále čaká. Skúsený gólman podal najlepší výkon sezóny, jeho spoluhráči sa gólovo presadili len v prvej tretine, v ďalších gólovo mlčali. Slovák si pripísal celkovo 33 úspešných zákrokov.

Detroit postupne vyrovnal a zápas dospel až do predĺženia. V ňom bratislavského rodáka prekonal v čase 62:43 Čech Dominik Kubalík. Jediným dvojbodovým hráčom bol nemecký zadák v drese Red Wings Moritz Seider s dvomi prihrávkami.

Carolina Hurricanes - Toronto Maple Leafs 1:3

Víťazný zásah Johna Tavaresa znamenal triumf Toronta nad Carolinou 3:1. Nik z hráčov nezaznamenal viac ako jeden kanadský bod, hosťujúci muž v maske Erik Kallgren za seba pustil iba jedinú z 30 koncoviek.

Anaheim Ducks - Florida Panthers 3:5

V záverečnom dueli noci hviezdil obranca Brandon Mountour. Jeho gól a tri asistencie mali obrovský podiel na triumfe Floridy v Anaheime. Dva zásahy do čierneho zaknihoval hosťujúci Sam Reinhart.