Koch hrdinom piateho duelu. Rozhodol v 99. minúte a Vítkovice znížili sériu s Hradcom

Rozhodujúci moment slovenského obrancu Kocha.
Rozhodujúci moment slovenského obrancu Kocha.Profimedia
Hokejisti Hradca Králové nevyužili príležitosť stať sa v značnom predstihu prvými finalistami českej extraligy. V utorkovom piatom semifinálovom stretnutí play-off prehrali na ľade HC Vítkovice Ridera 2:3 po predĺžení, keď premárnili dvojgólový náskok.

HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 38. Kotala, 47. Lakatoš, 99. KOCH - 12. Klíma (OKULIAR), 16. Perret

Hostia viedli po prvej tretine o dva zásahy, no o svoj náskok postupne prišli. Víťazný gól domáceho tímu strelil v 99. minúte slovenský obranca Patrik Koch. Vítkovice znížili stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:3. Šiesty duel je na programe vo štvrtok v Hradci Králové