Premiérové body Regendu v NHL, Fehérváry prispel k desaťgólovej prestrelke

Premiérové body Regendu v NHL, Fehérváry prispel k desaťgólovej prestrelkeProfimedia
Slovenský hokejista Pavol Regenda (22) si pripísal premiérové body v zámorskej NHL. Štatistiky si vylepšil aj obranca Martin Fehérváry (23).

výsledky NHL:

New York Rangers 6:4 Anaheim Ducks (2:1, 3:1, 1:2)

Regenda najskôr v 16. minúte prvej tretiny prihrával na gól Frankovi Vatranovi, útočník "káčerov" následne prekonal brankára Igora Šesťorkina. Týmto gólom hostia znížili na 1:2.

Druhý raz prihral Regenda na gól Derekovi Grantovi v 57. minúte, keď Anaheim uzavrel skóre zápasu. Slovenský reprezentant predtým zakončoval spoza hráča, jeho strelu však obrana zblokovala.

Následne sa dostal puk k Maxovi Jonesovi, ten ho poslal na hokejku Granta, ktorý zakončil akciu do odkrytej bránky. Dvadsaťdvaročný Slovák zaznamenal dve asistencie a pripísal si aj dva plusové body. Na ľade strávil 11:03 minút.

Washington Capitals 6:4 Vancouver Canucks (1:1, 1:3, 4:0)

Obranca Martin Fehérváry odohral 21:53 minút v zápase Washingtonu s Vancouverom, jeho tím zvíťazil 6:4. Slovenský zadák asistoval v druhej tretine na gól Larsovi Ellerovi. Okrem toho zaznamenal jednu plusku, rozdal dva bodyčeky a zblokoval dve strely.

Za prvú hviezdu zápasu vyhlásili Alexandra Ovečkina. Ruský kanonier dal dva góly a na konte ich má už 782. V historickej tabuľke strelcov znížil náskok druhého Gordieho Howea na 19 gólov, na čele je Wayne Gretzky s 894 zásahmi.

Montreal Canadiens 3:2pp Pittsburgh Penguins (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Juraj Slafkovský nastúpil v drese Montrealu v 4. útoku, na ľade strávil 9:52 minút. Jeho tím prehrával s Pittsburghom 0:2 po góloch Jevgenija Malkina, no potom dvoma zásahmi poslal zápas do predĺženia a v ňom rozhodol po 189 sekundách Kirby Dach. Slafkovský rozdal tri bodyčeky.

Boston Bruins 5:3 Florida Panthers (1:0, 1:1, 3:2)

Detroit Red Wings 4:5 pp Los Angeles Kings (1:2, 1:1, 2:1 - 0:1)

Toronto Maple Leafs 2:4 Arizona Coyotes (0:1, 0:1, 2:2)

Minnesota Wild 3:6 Colorado Avalanche (1:2, 1:1, 1:3)

Dallas Stars 4:1 Winnipeg Jets (1:1, 2:0, 1:0)

Seattle Kraken 1:5 Carolina Hurricanes (0:1, 1:3, 0:1)