Slafkovský duel nedohral, Montreal víťazne, Boston s novým rekordom ligy

Po tvrdom hite Slafkovský zápas nedohral.
Po tvrdom hite Slafkovský zápas nedohral.Profimedia
Útočník Montrealu Juraj Slafkovský (18) nedohral zápas na ľade Chicaga. V tretej tretine po tvrdom súboji s Jasonom Dickinsonom (27) opustil klzisko. Canadiens triumfovali po nájazdoch.

Washington Capitals - Calgary Flames 3:0 (1:0,1:0,1:0)

Góly: 8. Oshie, 37. Kuzněcov, 53. Ovečkin

V drese domácich odohral obranca Martin Fehérváry vyše 18 minút. Za "plameňov" dostal Adam Ružička priestor opäť v prvom útoku. Odohral 13:22 minút a na bránku vyslal dve strely. Fehérváry zanamenal jednu strelu, jednu plusku a päť bodyčekov.

Boston Bruins - Carolina Hurricanes 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 40. a 51. Krejčí, 64. Pastrňák - 7. Noesen, 16. Kotkaniemi

Hráči Bostonu Bruins vytvorili nový rekord ligy. Ako prvý tím v histórii dokázal zvíťaziť v 12 domácich zápasoch v rade od štartu sezóny. Hostia z Caroliny viedli po 20 minútach 2:0, ale domáci otočili duel.

Triumf "medveďov" zariadili českí hokejisti. David Krejčí strelil dva góly a jeho spoluhráč David Pastrňák rozhodol duel v štvrtej minúte predĺženia v presilovej hre.

Chicago Blackhawks - Montreal Canadiens 2:3 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Góly: 26. C. Jones, 57. Raddysh - 4. Edmundson, 28. Suzuki, rozhodujúci sam. nájazd: Dach

Slafkovský odohral 7:53 minút. Po kolízii s Dickinsonom mu z ľadu museli pomáhať spoluhráči. O triumfe Montrealu rozhodol v nájazdoch Kirby Dach, bývalý hráč Chicaga.

Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Kaprizov, 12. Boldy, 57. Zuccarello - 4. Marner, 13. Aston-Reese, 31. Järnkrok, 54. Nylander

Anaheim Ducks - Ottawa Senators 1:5 (0:2, 0:2, 1:1)

Góly: 58. Jones - 17. Tkachuk, 19. Brassard, 31. Stutzle, 35. Zub, 47. Joseph