Tatar s Ružičkom hviezdami stretnutia, Halák znovu v bráne

Tatar strelecky pri chuti, bodoval v siedmom dueli po sebe.
Tatar strelecky pri chuti, bodoval v siedmom dueli po sebe.Profimedia
Štyria Slováci boli počas noci zo soboty na nedeľu v hre zámorskej NHL, gólovo sa presadili hneď dvaja.

New Jersey Devils - Arizona Coyotes 4:2

Gól a asistencia, dva plusové body, dve strely a čas 16:15 strávený na ľade. Tomáš Tatar stál pri úvodných dvoch góloch New Jersey, ktoré doma vyhralo 4:2 nad Arizonou.

Tatar prv otvoril skóre a potom asistoval Jacka Hughesa. Slovenský krídelník bol jediným hráčom, ktorý zaznamenal v stretnutí viac ako bod. Vybojoval si tým štatút prvej hviezdy duelu.

Philadelphia Flyers - Ottawa Senators 1:4

Florida Panthers - Edmonton Oilers 2:4

Nashville Predators - New York Rangers 2:1

Jaroslav Halák sa postavil do brány New Yorku Rangers, inkasoval dva góly pri 18 strelách, ktoré naňho mierili. Hostia si bodové štatistiky nevylepšili, keď za Nashville hviezdil medzi žrďami Juuse Saros. Fínsky gólman vychytal 34 z 35 zakončení súpera.

Colorado Avalanche - Carolina Hurricanes 4:1

Mikko Rantanen sa podieľal na všetkých zásahoch Colorada pri triumfe nad Carolinou 4:1. Fínsky hokejista trikrát asistoval a raz skóroval, čím sa zaslúžene stal hlavnou hviezdou súboja.

Anaheim Ducks - Chicago Blackhawks 2:3

Na súboj s Chicagom nebude najlepšie spomínať Pavol Regenda. Ten bol vylúčený v dvoch prípadoch - za hákovanie a hrubosť, dokopy bez dvoch sekúnd odohral 16 minút, päťkrát vystrelil na bránu, rozdal dva hity a pribudla mu aj jedna mínuska.

Anaheim viedol už 2:0, ale obrat Chicaga zariadil v čase 57:18 Jarred Tinordi.

Calgary Flames - Winnipeg Jets 3:2

Adam Ružička sa stáva dôležitou súčasťou Calgary. Flames aj vďaka jeho gólu a asistencii vyhralo proti Winnipegu 3:2. Ružička to urobil oproti Tatarovi v opačnom garde.

Najprv nabíjal na otvárací zásah, aby sám upravil na 2:1 v prvej tretine. Celkovo slovenský útočník odohral 13 minút a 12 sekúnd, zozbieral dve plusky, dvakrát vystrelil a raz zablokoval pokus súpera. Odborníci ho na záver zvolili za druhú hviezdu súboja.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 1:3

Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins 5:4pp

Toronto Maple Leafs - Vancouver Canucks 3:2

New York Islanders - Columbus Blue Jackets 4:3pp

Vegas Golden Knights - St. Louis Blues 2:3

Los Angeles Kings - Detroit Red Wings 4:3