Tatarovi neuznali gól, stretol sa so Slafkovským

Slafkovský sa vrátil do hry, ale pred Tatarovým New Jersey sa musel skloniť.
Slafkovský sa vrátil do hry, ale pred Tatarovým New Jersey sa musel skloniť.Profimedia
Deväť súbojov priniesla zámorská NHL. Proti sebe sa priamo stretli Juraj Slafkovský (18) a Tomáš Tatar (31), pre zranenie chýbal pri triumfe Tampy Erik Černák (25).

Florida Panthers - Washington Capitals 5:2

Ice-time 18:39, tri bodyčeky, jedna strela, jedna mínuska a jeden blok. Martin Fehérváry bol už tradične jednou z opôr Washingtonu, ten ale nestačil na Floridu a prehral s ňou 2:5.

V zápase hráči vyslali celkovo 85 striel na obe brány, s 41 zákrokmi stretnutie ukončil floridský Sergej Bobrovskij

Na výhre Panthers sa tromi bodmi podieľali Aleksander Barkov (1+2) a Matthew Tkachuk (0+3).

Montreal Canadiens - New Jersey Devils 1:5

Slovenské oči pútal súboj Juraja Slafkovského a Tomáša Tatara. Domáci nastúpili do stretnutia v "reverse" dresoch, no ani tie im nepomohli zastaviť víťaznú sériu Devils.

Slafkovský sa vrátil do zostavy po treste, v dueli odohral 12:24 minúty vo štvrtej formácii s jedným mínusovým bodom a štyrmi strelami.

Tatar v prvom útoku strávil na ľade 16:21, dvakrát vystrelil a pripísal si dve plusky. Mohlo ich byť aj viac, ak by mu arbitri po prešetrení a vyhlásení ofsajdu uznali gól po 15 sekundách na začiatku tretej časti hry. Ani to neublížilo New Jersey, ktoré vyhralo desiaty raz po sebe.

Trojbodovým hrdinom hostí bol Jack Hughes s dvomi gólmi a asistenciou.

Anaheim Ducks - Detroit Red Wings 3:2pp

Druhá formácia pre Pavla Regendu, jeho Anaheim po predĺžení zdolal Detroit 3:2. Slovenský krídelník odohral 14 minút a 22 sekúnd, raz vystrelil, na konte mal jeden bodyček, ale i stratu puku. Vykryl to dvomi zablokovanými pokusmi súpera.

Ducks poslali duel do predĺženia v čase 59:13 gólom Johna Klingberga, rozhodujúci zásah zaznamenal Ryan Strome.

Tampa Bay Lighting - Dallas Stars 5:4pp

Erik Černák chýbal pre nešpecifikované zranenie druhý zápas za sebou v zostave Tampy Bay, ktorá si doma poradila s Dallasom 5:4 po predĺžení. Víťazný gól zaznamenal Alex Killorn.

Černák minulý týždeň opustil predčasne ľad po zblokovaní strely Alexandra Ovečkina z Washingtonu. Podľa kouča Lightning Jona Coopera by sa mal vrátiť do zostavy najneskôr v sobotnom dueli proti Nashvillu.

Buffalo Sabres - Vancouver Canucks 4:5

Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs 2:5

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 5:4pp

Nashville Predators - Minnesota Wild 2:1

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 2:5