Vlhová posledné preteky sezóny nedokončila, vypadla tesne pred cieľom

Vlhová po sobotňajšom slalomovom víťazstve skončila v "obráku" už v 1. kole.
Profimedia
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová (27) si v záverečných pretekoch ročníka 2022/2023 body nepripíše. V obrovskom slalome v andorrskom Soldeu neudržala rovnováhu v posledných bránach a skončila predčasne už v 1. kole.

Vlhová so štartovým číslom päť to mala rozbehnuté solídne, podľa sektorov by atakovala druhú priečku. Žiaľ, cieľový čas Slovenke po páde pripísaný nebol.

Krátko po rodáčke z Liptova vypadla aj talianska reprezentantka Federica Brignoneová, čo rozhodlo o tom, že celkové druhé miesto Svetového pohára v aktuálnej sezóne bude patriť Švajčiarke Lare Gutovej-Behramiovej, ako tretia najlepšia lyžiarka skončí Vlhová. Trojicu vypadnutých lyžiarok v priamom slede doplnila Sara Hectorová zo Švédska.

Jednotku na štarte využila k jasnému vedeniu po prvom kole Mikaela Shiffrinová. Američanka dosiahla jazdu na úrovni 56,60 s. Druhé kolo so začiatkom o 12:00 sľubuje bitku o druhú pozíciu.

S minimálnym rozdielom sa na druhej až piatej priečke umiestnili Valérie Grenierová (+0,62 s), Marta Bassinová (+0,63), Maryna Danielová-Gasienicová (+0,65) a Thea Louise Stjernesundová (+0,71). Gutová-Behramiová skončila šiesta s mankom ôsmich desatín. Úvodnú jazdu dokončilo 23 z 28 pretekárok.