Belgické derby ovládol Van den Bergh, do štvrťfinále idú aj Clemens a Smith

Belgické derby ovládol Van den Bergh, do štvrťfinále idú aj Clemens a SmithProfimedia
Úvodný program posledného dňa v roku ponúkol tri osemfinálové strety MS v šípkach, v ktorých papierové predpoklady potvrdili rebríčkovo lepšie postavení hráči a postúpili do ďalšej fázy.

Kim Huybrechts - Dimitri Van den Bergh 0:4

Prvý osemfinálový zápas piatkového programu bol jednoznačnou záležitosťou v podaní Dimitriho Van den Bergha, ktorý svojho súpera zmietol 4:0 na sety. O deväť rokov starší Huybrechts nestačil na svojho krajana od prvého setu, úvodné dejstvo prehral jasne 3:0 na legy a navyše stratil obe svoje podania. Van den Bergh dovolil svojmu súperovi iba dva legy v celom zápase a môže sa pochváliť veľmi slušným priemerom 94,77.

Gabriel Clemens - Alan Soutar 4:1

Druhý duel medzi Gabrielom Clemensom a Alanom Soutarom mal ponúknuť oveľa vyrovnanejší súboj, ale 25. hráč svetového rebríčka si so Škótom poradil ľahko v piatich setoch. Nemecký šípkar prehral druhý set, ale potom sa dokázal skoncentrovať a ovládol ďalšie tri. Obaja hráči si udržali priemer troch šípok nad 91, ale Clemens dokázal lepšie zatvárať (41,94 %) a vďaka tomu si zahrá štvrťfinále.

Michael Smith - Joe Cullen 4:1

Michael Smith a Joe Cullen predviedli publiku v Ally Pally skvelé predstavenie. Zatiaľ čo v prvom sete dominovala svetová štvorka, v druhom sete mal navrch Cullen. Hoci si udržal relatívne vysoký priemer troch šípok (93,86), v tomto smere sa svojmu súperovi nevyrovnal (103,25), čo sa odrazilo na konečnom skóre. Cullenovi k postupu nepomohlo ani to, že štvrtý set ukončil uzavretím 153