Taktická partia, na výhru stačil jediný gól. Tri mečbaly vystrelil Floride Reinhart

Reinhart sa stal jediným strelcom súboja. V play-off získal v 15 zápasoch 10 bodov (7+3).
Profimedia
Hokejisti Floridy sú blízko k postupu do finále play-off NHL. V treťom finálovom dueli Východnej konferencie zvíťazili nad Carolinou 1:0 a v sérii vedú už 3:0.

Florida Panthers - Carolina Hurricanes 1:0

/stav série: 3:0/

O triumfe Panthers rozhodol v 31. minúte v presilovej hre Sam Reinhart. Štvrtý zápas je na programe v noci na štvrtok o 2:00 opäť na ľade Floridy.

Reinhart sa v presilovke dostal k puku v priestore pravého kruhu na vhadzovanie. Hoci bol chrbtom k bránke, rýchlo sa otočil a strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal Frederika Andersena.

Skvelý výkon podal brankár Floridy Sergej Bobrovskij, ktorý vykryl všetkých 32 striel Hurricanes. Zaznamenal tak prvé čisté konto v tohtosezónnej vyraďovačke. Škvrnou na triumfe je zranenie kapitána Alexandra Barkova. Fínsky útočník stretnutie nedohral po zákroku na Jacka Druryho v prvej tretine.