Slováci otočili zápas s Nórskom a vyhrali divokú prestrelku

Slováci získali veľmi dôležitú výhru.
Slováci získali veľmi dôležitú výhru.Profimedia
Slovenskí florbalisti zvíťazili v druhom stretnutí na MS vo Švajčiarsku nad Nórskom 7:6. Po trinástich minútach prehrávali už 0:3, ale v prostrednej časti nepriaznivý stav otočili.

MS vo florbale, A-skupina

Slovensko – Nórsko 7:6 (2:3, 4:0, 1:3)

Góly: 16. Gál (Gašparík), 20. Gašparík (Dudovič), 23. Dudovič (Gál), 31. Gál (Dudovič), 34. Dudovič (Gašparík), 40. Ujhelyi (Dudovič), 54. Dudovič (Pažák) – 5. Frafjord (Hamrin), 8. Terjesen (Pedersen), 13. Lindgjerdet (Kronberg), 52. Hamrin (Norrmann), 58. Hjemgard (Olesen), 60. Lindgjerdet (Pedersen)

Na všetkých štyroch góloch v druhej tretine sa podieľal Michal Dudovič, ktorý v zápase zaznamenal hetrik. Po prehre s Fínskom začali slovenskí florbalisti zle aj zápas proti Nórsku. Nepriaznivý stav 0:3 ich však nezaskočil a ešte do prvej prestávky znížili na 2:3. V druhej tretine svojho súpera prakticky k ničomu nepustili a dostali sa do vedenia 6:3.

Nóri ešte v tretej tretine zápas zdramatizovali a priblížili sa svojmu súperovi na rozdiel gólu. Nič to však nezmenilo na tom, že Slovensko získalo prvé body na MS. Slovenskí reprezentanti odohrajú tretí zápas v utorok 8. novembra proti domácim Švajčiarom.

ďalší program SR

utorok 8. novembra: SLOVENSKO – Švajčiarsko (Winterthur, 20:00)

ďalší zápas skupiny

Fínsko - Švajčiarsko 5:7 (2:3, 1:2, 2:2)

Góly: 15. Leikkanen, 17. Lastikka, 22. vlastný gól, 54. Johansson, 56. Kainulainen – 3. Heller, 9. Maurer, 11. Mendelin, 24. Seiler, 34. Zaugg, 50. Maurer, 54. Scheiss