Slováci vysoko prehrali so Švajčiarskom, o štvrťfinále zabojujú proti Poľsku

Slováci majú poslednú šancu postúpiť zo skupiny, musia vyhrať baráž.
Slováci majú poslednú šancu postúpiť zo skupiny, musia vyhrať baráž.TASR
Slovenskí florbalisti neuspeli vo svojom záverečnom dueli v základnej A-skupine na MS vo florbale. Vo Winterthure podľahli domácim Švajčiarom 3:9 a v tabuľke obsadili tretie miesto. V stredu nastúpia o 16:00 v baráži o postup do štvrťfinále proti Poľsku.

Slovensko - Švajčiarsko 3:9 (2:4, 0:2, 1:3)

Góly: 17. Pažák (Gašparík), 20. Nehila (Pažák), 44. Dudovič (Gašparík) - 5. Braillard, 7. Zaugg (Mock), 8. Heller (Meier), 14. Schiess (Maurer), 29. Laely (Riedi), 31. Laely (Riedi), 47. Mendelin (Kanzig), 58. Burki (Mendelin), 58. Ruegger (Mock)

Slováci mali aj v treťom stretnutí nevydarený úvod a po štrnástich minútach prehrávali už 0:4. V skupine tak prehrali všetky prvé tretiny a v každej inkasovali od súpera minimálne tri góly. Do prvej prestávky síce znížili na 2:4, ale v ďalšom priebehu hry už na favorizovaného súpera nestačili a prehrali o šesť gólov.

Švajčiarsko vyhralo skupinu so ziskom piatich bodov, na druhej priečke skončili so štyrmi Fíni. Oba tímy si vybojovali miestenku vo štvrťfinále.

Nórsko – Fínsko 2:7 (1:0, 1:5, 0:2)

Góly: 14. Pedersen, 28. Hjemgard – 23. Kainulainen, 27. Heikkila, 27. Kainulainen, 29. Sikkinen, 39. Johansson, 53. Johansson, 60. Rantala